W 2022 roku Koło Naukowe Inżynierii Kosmicznej UZ (KNIK) we współpracy z Instytutem Astronomii im. prof. J. Gila UZ zainstalowało kamerę Allsky na szczycie Wieży Braniborskiej. Należy zaznaczyć, że studenci z KNIK samodzielnie zbudowali i zaprogramowali tą kamerę. tego typu kamery służą zarówno do obserwacji deszczu meteorów, jak i po prostu do sprawdzania nadchodzących chmur, czy stopnia zachmurzenia. Są one częstym i przydatnym dodatkiem dla wielu obserwatoriów.
Kamera wykonuje zdjęcia całego nieba w określonym odstępie czasu. Po zebraniu odpowiedniej ilości zdjęć można je wykorzystać na różny sposób, np. do zrobienia filmu poklatokowego, tzw. timelaps.
Inną ciekawą rzeczą, jaką można utworzyć na podstawie zestawu zdjęć z kamery allsky jest keogram. Jest to wykres przedstawiający wybrany wycinek nieba w funkcji czasu utworzony z pojedynczych obrazów wykonanych w analizowanym przedziale czasu obserwacji. Pierwotnie keogramy były wykorzystywane w celu uzyskania informacji o aktywności zorzy polarnej przez całą noc w jednym obrazie. W naszym przypadku możemy analizować średni stopień zachmurzenia np. w ciągu dnia bądź całej doby.